W czwartek w Kościelisku zakończyły się mistrzostwa Polski w biathlonie. Złote medale w sprincie wywalczyli Monika Hojnisz oraz Grzegorz Guzik.

Hojnisz zwycięstwo zawdzięcza świetnemu biegowi, bo w przeciwieństwie do Anny Mąki musiała pobiec jedną karną rundę. Mimo to wygrała z nią o siedemnaście sekund. Z twarzy Mąki nie schodził uśmiech - dzięki dobrym występom w Pucharach IBU oraz podczas krajowych mistrzostw została włączona do składu kadry na Puchar Świata w Oberhofie.

Brązowy medal zawisł na szyi Krystyny Guzik, która spudłowała po razie na każdym ze strzelań. Z czwartą Kingą Mitoraj wygrała wyraźnie. Obie zawodniczki dzieliło 37 sekund. Na kolejnych miejscach plasowały się pozostałe kadrowiczki. Piąta była Magdalena Gwizdoń, a szósta Kamila Żuk.

Drugi złoty medal w Kościelisku wywalczył Grzegorz Guzik, któremu w wygranej nie przeszkodziły nawet dwie karne rundy w stójce. Lepszym strzelaniem popisał się Łukasz Szczurek. Z tylko jednym pudłem przegrał 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec (2 karne rundy), który wyprzedził Rafała Penara (2 karne rundy) i Mateusza Janika (3 karne rundy).

Grzegorz Guzik reprezentuje żywiecki klub biathlonowy BLKS Żywiec.