4 lipca wystartowała akcja, której celem jest przekazanie kartek z pozytywnymi listami i życzeniami zdrowia dla dzieci chorujących na raka " Wylosuj Anioła".

Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie.
Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.
Dziecko będzie te kartki losować.

Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci lecza się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nikt nie  wie , jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba  organizatorek jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuję. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko

Co trzeba zrobić?
1. Trzeba wziąć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana(do dziewczynki, lub chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka).

Co warto napisać?

Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać do życia, no nie wprost. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później)
4. Wysłać kartę na adres Grupa Rodziców "Gdy Liczy się Czas"
    ul. Nowy Świat 30a/6
    20-418 Lublin

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Organizatorki będą  po prostu dokładać kartki  do koszyków na oddziale.

Dzieci jest dużo, żeby nikomu nie zabrakło kartek- wsparcia, proszą o rozpowszechnienia informacji o akcji.

https://www.facebook.com/groups/1113401965370572/?fref=ts

Organizatorzy
Natalia Voytsel
Anna Prażmowska
Wioletta Górnik
" Gdy liczy się czas"