Ciekawa inicjatywa społeczna miasta Żywiec. Zapraszamy do udziału.

Od wielu lat organizujemy akcję Generalne Sprzątanie Miasta, w którym do wspólnego porządkowania Żywca, w jego różnych dzielnicach i zakątkach zachęcamy pracowników Urzędu Miejskiego, jednostek miejskich, spółek komunalnych, szkół czy przedszkoli. W tym roku rozszerzamy naszą inicjatywę, bo do działania chcemy zaprosić również radnych wraz z grupami mieszkańców, fundacje, stowarzyszenia, grupy formalne i nieformalne, kibiców klubów sportowych oraz oczywiście Was Drodzy Mieszkańcy!

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o międzynarodowej akcji #trashtag, która jest „czelendżem” polegającym na tym, że robimy dwa zdjęcia. Jedno w miejscu, gdzie ktoś odkrywa mniejsze lub większe wysypisko śmieci, a następnie kolejne zdjęcie z workami po sprzątaniu. W ten sposób, każdy z nas ma szansę na to, by sprawić, że świat, przynajmniej ten najbliższy, na jakiś czas stanie się piękniejszy. Akcja trashtag jest coraz bardziej popularna w internecie, w różnych zakątkach świata. Mamy nadzieję, że również nasz region aktywnie włączy się to w przedsięwzięcie.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest po prostu „Czysty Żywiec!”. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Generalnym Sprzątaniu Żywca, zapraszamy 21 marca od godz. 10.00. Rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci będzie można odebrać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Żywcu od wtorku, 19 marca, w pokoju 108 w budynku B. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. W przypadku złej pogody, Generalne Sprzątanie Miasta zostanie przeniesione na inny termin.

Burmistrz Żywca                Przewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu
Antoni Szlagor                   Jarosław Gowin