Dzisiaj Ośrodki Ruchu Drogowego są częściowo sparaliżowane. Wszystko przez brak odpowiedniego rozporządzenia, którego nie opublikowało Ministerstwo Infrastruktury o egzaminowaniu kierowców. Poprzednie rozporządzenie, które regulowało te sprawy przestało obowiązywać o północy.

Jak podaje rfm24.pl winę za brak publikacji rozporządzenia ponoszą urzędnicy resortu infrastruktury, którzy mieli 18 miesięcy na jego przygotowanie i opublikowanie. Poprzedni rząd tego nie zrobił, a obecny w ramach reformy służby cywilnej zlikwidował komórkę za to odpowiedzialną. ,,Dyrektor departamentu odszedł w poniedziałek z pracy i niestety nie zostawił wszystkich spraw uporządkowanych po sobie. My jako resort w całości ponosimy za to odpowiedzialność. Przepraszam wszystkich za niegodność, za niedogodności z tym związane. Dzisiaj rozporządzenie zostanie opublikowane"- mówił Jerzy Szmidt wiceminister.

Egzaminy w WORDach zostały wstrzymane w województwach mazowieckim i kujawsko-pomorskim, nie chcą one dopuścić do sytuacji, w której kierowcy przystąpią do egzaminu, a jego wynik nie będzie miał mocy prawnej i konieczne będzie powtórzenie egzaminu.