Miejskie Centrum Kultury w Żywcu zaprasza na koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją pochodzącego z Żywca ks. Przemysława Pasternaka. Koncerty muzyki filmowej, to w Żywcu już tradycja. Co roku przyciągają do amfiteatru Pod Grojcem tłumy fanów. W tym roku pochodząca z Bydgoszczy orkiestra wraz z towarzyszącymi im wokalistami z pewnością ponownie porwą do wspólnej zabawy publikę. Początek koncertu w niedzielę, 17 lipca w amfiteatrze Pod Grojcem.

Koncerty muzyki filmowej to niezapomniane spotkania z hitami, które znamy z różnego rodzaju produkcji filmowych, zarówno tych z Hollywood, jak i tych, które powstały nad Wisłą. Dowodzący orkiestrą ks. Przemysław Pasternak stara się, aby w każdym roku dobór programu był inny, ale za każdym razem świetny. Te koncerty to po prostu gwarancja muzycznej jakości. – Już w chwili ustalania szczegółów pierwszego koncertu w Żywcu, byłem przekonany, że ten projekt ma naprawdę duży sens.

Kiedy koncert się odbył, byłem pewien, że nasza publiczność pokocha muzykę filmową. I tak też się stało. Zapytania o termin koncertu muzyki filmowej w Żywcu trafiają do nas już kilka miesięcy przed jego terminem. Po prostu fani nie chcą przeoczyć tego wydarzenia lub inaczej zaplanować tego czasu – mówi Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. – Dyrygentem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej jest żywczanin ks. Przemysław Pasternak, a wśród solistek są dziewczyny z Żywca. Jest to więc orkiestra, która ma silne związki z naszym miastem i zawsze miło nam ją gościć w naszym mieście – mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

W trakcie koncertu usłyszymy m.in. przeboje z filmów: „Titanic”, „Król Lew”, czy „Pocahontas”.  Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w kasie Miejskiego Centrum Kultury w godzinach pracy (codziennie oprócz soboty i niedzieli) 7:30 – 15.30 oraz w kasach amfiteatru Pod Grojcem od godz. 16.00 w dniu koncertu.   W ramach koncertu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Hospicjum Żywieckiego im. św. s. Faustyny Kowalskiej.