Dzisiaj w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Impreza została zorganizowana przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej policji, Starostwa Powiatowego, Dyrekcji szkoły oraz Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej. Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu.

Do kolejnej już edycji turnieju przystąpiło 5 szkół z Żywca i powiatu, których uczniowie rywalizowali ze sobą wykazując się umiejętnością jazdy motorowerem, a także znajomością przepisów ruchu drogowego. Na placu manewrowym uczniowie radzili sobie bardzo dobrze, sprawnie pokonując tor jazdy. Wcześniej jednak, wszyscy pisali test z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, przepisów ruchu drogowego, a także historii polskiej motoryzacji.

Głównym celem turnieju jest promowanie zasad bezpiecznej jazdy. Nagrody, które ufundowane zostały przez „Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” działającą w Bielsku – Białej, wręczał Dyrektor ZSAiO w Żywcu Moszczanicy Pan Czesław Malinka oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy. W przeprowadzeniu konkursu stróżom prawa pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Zwycięska drużyna weźmie udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się również na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu w dniu 11 maja bieżącego roku.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu. 

Poniżej prezentujemy klasyfikacje dzisiejszego turnieju:

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu

II miejsce – Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu

III miejsce - Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu

IV miejsce – Zespół Szkół Argotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy

V miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce