Oliwia Błaszcz, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej z Siennej została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Oliwia uczestniczyła w trzech etapach konkursu: w szkolnym w listopadzie, rejonowym w styczniu i wojewódzkim w lutym i za każdym razem zdobywała wymaganą ilość punktów. Wśród 21 laureatów z rejonu Bielska-Białej Oliwia osiągnęła najwyższy wynik - 46 punktów na 50 możliwych! Jest jedną z dwóch laureatów tego konkursu pochodzących z powiatu żywieckiego.

Dzięki temu osiągnięciu Oliwia jest zwolniona z obowiązku pisania I części sprawdzianu po szkole podstawowej uzyskując automatycznie komplet punktów. W dniu 31 marca, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Oliwia otrzymała list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty pani Urszuli Bauer. Serdeczne gratulacje dla Oliwii, jej Rodziców oraz Pani Anny Kubicy, nauczycielce przygotowującej ją do tego konkursu.