W dniu 18 marca 2017 r. na hali MOSiR w Żywcu odbyła się już XIII edycja zawodów w Ju-Jitsu i Karate „XIII PUCHAR PODBESKIDZIA”

Organizatorem zawodów był Klub Sportowo-Rekreacyjny „DRAGON” z Żywca na zlecenie Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. W rywalizacji sportowej uczestniczyło 131 zawodników z 14 Klubów.  Do Żywca przyjechali zawodnicy z : Darłowa, Jarosławia, Rzeszowa, Niepołomic, Chorzowa, Tych, Bierunia, Kańczugi, Przeworska, Łodygowic, Ślemienia, Jeleśni, Pewli Wielkiej i oczywiście Gospodarze z Żywca.

Gościem Honorowym Zawodów był Burmistrz Miasta Żywca  Pan Antoni Szlagor. Sędzią Głównym był Paweł Handzlik. Klub „DRAGON”  z Żywca zdobył wiele medali i pucharów klasyfikując się na pierwszym miejscu drużynowo.   Zawodnicy rywalizowali w Walkach Ju-Jitsu,  Walkach Semi Kontakt oraz w formach Kata z bronią i bez broni. Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Żywiec

                                                                                                

XIII  PUCHAR  PODBESKIDZIA W JU-JITSU  I  KARATE

WYNIKI

 

DRUŻYNOWO

I miejsce    „DRAGON”  -  ŻYWIEC

II miejsce   „WOJOWNIK” - TYCHY-WYRY

III miejsce  „CHALLENGE JU-JITSU SPORT” - NIEPOŁOMICE

 

WYNIKI   KSR „DRAGON” ŻYWIEC

Konkurencja  JU-JITSU (podział na kategorie wiekowe i wagowe)

Złote medale

  1. Karolina Gwiżdż
  2. Izabela Wnuk
  3. Katarzyna Kiełbasa
  4. Maria Stanek
  5. Adam Kastelik
  6. Ksawery Zych
  7. Kacper Bistyga
  8. jan Karbowski
  9. Karol Pitak

10. Maciej Pietrzak

11. Jan Szczelina

12. Bartłomiej Krzak

13. Jan Pach

Srebrne medale

  1. Kinga Puda
  2. Nina Karbowy
  3. Adam Szczelina
  4. Oskar Zych
  5. Oskar Pach
  6. Piotr Stanek
  7. Adrian Bistyga

Brązowe medale

  1. Joanna Kuglarz
  2. Magdalena Myśliwiec
  3. Jakub Walaszek
  4. Józef Wróbel

 

Konkurencja  SEMI KONTAKT – KARATE (podział na kategorie wiekowe i wagowe)

Złote medale

  1. Karolina Gwiżdż
  2. Jan Szczelina

Srebrny medal

  1. Adam Szczelina

Brązowy medal

  1. Magdalena Myśliwiec

 

Najlepsi zawodnicy:

KAROLINA  GWIŻDŻ – złoto w Ju-Jitsu

                                      złoto w Karate

JAN  SZCZELINA       – złoto w Ju-Jitsu

                                      złoto w Karate