Kolejny turniej podbeskidzkiego szczypiorniaka tym razem trafił do hali w Łodygowicach, gdzie został rozegrany pod honorowym patronatem wójta gminy Łodygowice Andrzeja Pitery

Lider, i zarazem, mistrz Podbeskidzia – Bystra Team – planowo pokonała swoich rywali i utrzymała fotel lidera utrzymując 3 punktową przewagę nad UKS Jedynką Łodygowice. Ta z kolei w meczu na szczycie miała spore problemy z SPR Żywiec. Mecz rozstrzygnął się dosłownie w samej końcówce. Mało brakowało, a doszłoby do podziału punktów.

Za to w II lidze wiele się namieszało. Na pozycję lidera powróciła SPR Koszarawa wykorzystując, że na turnieju zabrakło ekipy Gimnazjum Lelów. Do tej czołówki zbliża się PTG Sokół w Gminie Czernichów I, który za swoimi plecami ma SPR Młody Żywiec i SPR Twardorzeczkę. Warto też odnotować, że swój pierwszy punkt w tym sezonie zdobyła ekipa PTG Sokół w Gminie Czernichów II remisując z Roczynami 5:5.

 

- Świetny debiut zaliczyła drużyna UKS Gmina Kruszyna z powiatu częstochowskiego, która wygrała wszystkie swoje trzy mecze – podkreślają Natalia Koter, Monika Kowalska i Magdalena Szpila, koordynatorki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

 

Kolejny turniej podbeskidzkiej ligi planowany jest 11 marca w Czernichowie koło Żywca, gdzie świętowane będzie 7-lecie piłki ręcznej na Żywiecczyźnie, a organizatorzy zapowiadają miłą niespodziankę.

 

I LIGA

 

Węgierska Górka - Team Jeleśnia 0:7

 

LKS Orzeł Łękawica - UKS Jedynka Łodygowice 1:14 (1:7)

 

Węgierska Górka - SPR Żywiec 0:7

 

LKS Orzeł Łękawica - Team Jeleśnia 8:5 (6:3)

 

Bystra Gimnazjum – ZPR Rajcza 17:10 (7:6)

 

Bystra Team – Ujsoły 14:3 (6:1)

 

SPR Żywiec - UKS Jedynka Łodygowice 8:11 (5:4)

 

Bystra Team - ZPR Rajcza 17:10 (8:3)

 

SPR Żywiec - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 9:3 (4:3)

 

Bystra Gimnazjum - Bystra Team 9:20 (3:8)

 

Iskra Zawiercie – Ujsoły 7:8 (4:4)

 

UKS Jedynka Łodygowice - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 15:4 (6:3)

 

Bystra Gimnazjum – Iskra Zawiercie 15:15 (9:7)

 

Pauzowała: SPR Świnna.

 

 

1. Bystra Team                                                                                                  14           28           224-95

2. UKS Jedynka Łodygowice                                                                          14           25           167-69

3. SPR Żywiec                                                                                                    14           23           128-74

4. Team Jeleśnia                                                                                                13           16           145-119

5. Ujsoły                                                                                                              13           15           119-123

6. LKS Orzeł Łękawica                                                                                   13           13           91-118

7. Bystra Gimnazjum                                                                                       14           12           137-145

8. ZPR Rajcza                                                                                                   13           8             96-122

9. MKS Skarbek Tarnowskie Góry                                                                13           8             77-129

10. SPR Świnna                                                                                                 11           5             104-127

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Iskra Zawiercie                                                                                            13           -1            67-133

12. Węgierska Górka                                                                                        13           -4            43-147

 

 

II LIGA

 

UKS Jedynka Łodygowice II – UKS Gmina Kruszyna 4:7 (2:4)

 

SPR Milówka – Porąbka 5:3 (2:1)

 

UKS Gmina Kruszyna – Czaniec 7:2 (3:2)

 

SPR Twardorzeczka – Porąbka 5:3 (2:2)

 

UKS Gmina Kruszyna – SPR Wieprz 12:1 (6:0)

 

SPR Milówka – Czaniec 2:6 (1:1)

 

SPR Wieprz - SPR Młody Żywiec 2:8 (0:6)

 

SPR Twardorzeczka - SPR Ślemień 10:0 (5:0)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów II - SPR Wieprz 5:10 (1:5)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I - SPR Twardorzeczka 9:5 (2:3)

 

SPR Koszarawa - PKS Olimpijczyk Gilowice 12:3 (4:1)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 6:8 (3:5)

 

PKS Olimpijczyk Gilowice - SPR Ślemień 6:0 (1:0)

 

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 5:5 (2:3)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Koszarawa 3:10 (1:5)

 

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów II 5:5 (4:3)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Koszarawa 3:8 (1:5)

 

UKS Roczyny – SPR Młody Żywiec 1:4 (1:4)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Ślemień 10:0 (6:0)

 

Pauzowało: Gimnazjum Lelów.

 

 

1. SPR Koszarawa                                                                                            14           24           129-50

2. Gimnazjum Lelów                                                                                        12           23           113-32

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. PTG Sokół w Gminie Czernichów I                                                          14           21           120-72

4. SPR Młody Żywiec                                                                                       12           18           65-39

5. SPR Twardorzeczka                                                                                     13           18           78-54

6. UKS Jedynka Łodygowice II                                                                     10           12           76-43

7. Czaniec                                                                                                           14           12           56-64

8. SPR Wieprz                                                                                                    15           12           55-100

9. PKS Olimpijczyk Gilowice                                                                          13           11           55-68

10. SPR Milówka                                                                                              12           10           43-61

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. SPR Ślemień                                                                                                14           7             32-71

12. UKS Gmina Kruszyna                                                                               3             6             26-7

13. UKS Roczyny                                                                                             10           6             38-65

14. Porąbka                                                                                                        14           3             31-85

15. PTG Sokół w Gminie Czernichów II                                                      13           1             31-106

 

Działalność Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt i część drużyn dofinansowana jest z budżetów:

 Urzędu Gminy Koszarawa, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Ślemień, Urzędu Gminy Milówka, Urzędu Gminy Lipowa, Urzędu Miejskiego w Żywcu, Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz i Urzędu Gminy Świnna.