Czaniec pokonał SPR Twardorzeczkę, a SPR Milówka wygrała z SPR Młodym Żywcem.

To było historyczne wydarzenie w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, bo po raz pierwszy turniej rozegrano w województwie małopolskim. Był on dodatkowy dla II ligi, gdzie swoje spotkania zaległe musiały rozegrać drużyny, które dołączyły do rozgrywek w trakcie sezonu. Po raz pierwszy doszło także do derbów regionu częstochowskiego, gdzie drużyna UKS Gmina Kruszyna musiała uznać wyższość Gimnazjum Lelów 5:12.

 

Cały turniej z Roczyn można obejrzeć w przekazie telewizji TVK HD po kliknięciu w link:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yFsNsfIREXA

 

II LIGA

 

SPR Milówka - SPR Młody Żywiec 3:2 (2:0)

 

UKS Roczyny – SPR Ślemień 3:1 (1:1)

 

SPR Milówka - SPR Wieprz 3:4 (1:2)

 

SPR Ślemień - SPR Młody Żywiec 1:3 (0:2)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I - SPR Wieprz 11:6 (6:4)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów II - SPR Ślemień 0:7

 

UKS Roczyny – SPR Młody Żywiec 4:2 (1:1)

 

SPR Milówka - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 7:0

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I - SPR Młody Żywiec 5:3 (2:2)

 

UKS Roczyny – SPR Wieprz 4:4 (2:2)

 

UKS Gmina Kruszyna – SPR Młody Żywiec 4:3 (1:1)

 

Porąbka - SPR Ślemień 2:3 (2:2)

 

UKS Gmina Kruszyna – SPR Milówka 5:3 (3:1)

 

Porąbka - SPR Wieprz 5:8 (3:5)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I – Czaniec 7:3 (3:2)

 

Gimnazjum Lelów - SPR Wieprz 10:3 (6:1)

 

Czaniec - PKS Olimpijczyk Gilowice 9:2 (6:1)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – Gimnazjum Lelów 1:8 (1:4)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów II - PKS Olimpijczyk Gilowice 0:7

 

UKS Gmina Kruszyna – UKS Roczyny 8:4 (3:2)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I - PKS Olimpijczyk Gilowice 9:7 (6:3)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów II - SPR Twardorzeczka 0:7

 

UKS Jedynka Łodygowice II – Czaniec 6:3 (3:2)

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów I – Porąbka 13:5 (7:2)

 

Czaniec - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 7:0

 

UKS Gmina Kruszyna – PKS Olimpijczyk Gilowice 8:4 (4:3)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – SPR Twardorzeczka 4:4 (2:1)

 

UKS Gmina Kruszyna – Gimnazjum Lelów 5:12 (2:7)

 

Czaniec - SPR Twardorzeczka 3:2 (1:0)

 

UKS Jedynka Łodygowice II – Porąbka 6:1 (3:1)

 

UKS Roczyny – SPR Twardorzeczka 2:10 (2:6)

 

Pauzowała: SPR Koszarawa

 

 

1. Gimnazjum Lelów                                                         18           35           172-54

2. PTG Sokół w Gminie Czernichów I                          21           33           179-107

--------------------------------------------------------------------------------------------

3. SPR Koszarawa                                                             17           30           165-64

4. SPR Twardorzeczka                                                     19           27           110-68

5. UKS Jedynka Łodygowice II                                      18           23           123-69

6. SPR Młody Żywiec                                                       19           20           86-69

7. SPR Wieprz                                                                    22           19           85-139

8. UKS Gmina Kruszyna                                                 11           18           74-42

9. Czaniec                                                                           21           18           91-98

10. SPR Milówka                                                               18           14           65-96

--------------------------------------------------------------------------------------------

11. UKS Roczyny                                                             18           14           68-105

12. PKS Olimpijczyk Gilowice                                        19           13           79-116

13. SPR Ślemień                                                                20           12           47-84

14. Porąbka                                                                        21           3              52-141

15. PTG Sokół w Gminie Czernichów II                      20           -2            38-149

 

 

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

 

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

 

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

 

Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie

 

Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

 

Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty